Tylko dziś w Toruniu do szpitali i przychodni ze złamaniami, zwichnięciami i innymi urazami zgłosiło się prawie 20 osób. Przewracamy się na śliskich chodnikach, nieodśnieżonych parkingach i schodach. Strażnicy miejscy z Torunia od początku zimy nie wystawili ani jednego mandatu za nieodśnieżony i nie posypany piaskiem chodnik.

Przeprowadziliśmy ponad tysiąc kontroli posesji. Poprzestaliśmy na pouczeniach, bo w większości wypadły pozytywnie - mówi Jarosław Paralusz, rzecznik toruńskiej straży miejskiej.

Innego zdania są mieszkańcy. Tu jest akurat oczyszczony chodnik, ale pod blokami jest tragedia - mówią dwie starsze kobiety, mieszkanki ulicy Łąkowej w Toruniu. Trafiają do nas ludzie od 18. roku życia do później starości - mówi doktor Cezary Jarek z przychodni specjalistycznej. Najwięcej urazów jest w pierwszym dniu gołoledzi i odwilży. Jest już źle, a prawdopodobnie będzie jeszcze gorzej - dodaje. Szpitale i przychodnie apelują zwłaszcza do ludzi starszych, by bez opieki nie wychodzili niepotrzebnie z domów.