PiersiBadacze pilnie poszukiwani! Na taki oryginalny sposób promocji profilaktyki raka piersi zdecydowali się przedstawiciele kampanii "Rak. To się leczy!". Dzisiaj można ich spotkać na jednej z warszawskich plaż.

Kim jest PiersiBadacz? To mężczyzna, który w ciekawy sposób zachęci do regularnego samobadania piersi - tłumaczy Kasia Adamowicz, przedstawicielka kampanii "Rak. To się leczy!".

Tutaj, drodzy Panowie, istotna uwaga: nie chodzi o to, by badać piersi kobiet, a... własne! Warto przy tym podkreślić, że ten niuans nie przeszkadzał dotychczasowym uczestnikom akcji.

W poprzednich castingach wzięło udział kilkudziesięciu mężczyzn. Każdy miał swój sposób na zachęcenie do regularnego samobadania. To, jak panowie patrzą na ten problem, zmienia się wraz z wiekiem. Młodsi mówią: "Badajcie się, bo wasze piersi są fajne", starsi koncentrują się na tym, że choroba może zabrać im drugą połówkę. Na jeden z castingów przyszedł pan, którego żona wygrała z nowotworem. Bardzo się wzruszył mówiąc o tym. Jego przekaz zdecydowanie różnił się od reszty - opowiada Adamowicz.

Casting odbywa się na piaszczystej plaży przy moście Poniatowskiego. Spośród wszystkich uczestników wyłonionych zostanie dwóch PiersiBadaczy - jednego wskażą w głosowaniu internauci, drugiego wybierze jury. Dołączą oni do grona innych PiersiBadaczy jak Rafał Brzozowski, Tomek Ciachorowski, Przemysław Saleta czy Radek Majdan. Oni już pełnią za pośrednictwem aplikacji rolę profesjonalnych instruktorów samobadania piersi.

Casting trwa do godziny 17.

(edbie)