Napis "PZPR+" pojawił się na elewacji budynku Biura Zarządu Okręgowego PiS przy ul. Koszykowej w Warszawie, w którym m.in. znajdują się biura poselskie Jarosława Krajewskiego i ministra Mariusza Kamińskiego. To kolejny taki incydent w ostatnim czasie. W zeszłym tygodniu po protestach KOD, Obywateli RP i partii na tym samym budynku pojawił się napis: "Se możecie wy…ać".

Jak poinformował na Twitterze rzecznik prasowy warszawskiego okręgu Prawa i Sprawiedliwości Michał Szpądrowski, wizerunek sprawców najnowszego incydentu jest znany.

Szczęśliwie tym razem sprawczyni, młoda kobieta w dresikach, oraz jej starszy pomagier nie założyli na głowę pończochy i Policja zna już wizerunek sprawców - napisał.

Policja natomiast poinformowała, że szuka sprawców zniszczenia elewacji budynku.

Do zdarzenia doszło 27 lipca przed godziną 23:00. W niedzielę pracownik biura złożył zawiadomienie o zniszczeniu elewacji. Na miejscu zostały przeprowadzone czynności, wykonaliśmy oględziny, zabezpieczyliśmy monitoring i wysłaliśmy materiały sprawy do prokuratury celem podjęcia decyzji o kwalifikacji prawnej - przekazał asp. sztab. Tomasz Oleszczuk z Komendy Stołecznej Policji.

Jak podał: policja analizuje zapis z kamer monitoringu i ustala sprawców zdarzenia.

Polityk PiS: To efekt radykalnej retoryki stosowanej przez opozycję

To już kolejny, w przeciągu tygodnia, atak na biuro warszawskiego PiS oraz biura poselskie Jarosława Krajewskiego i ministra Mariusza Kamińskiego - zaznacza sekretarz Zarządu Okręgowego PiS w Warszawie Michał Prószyński.

Według niego, to efekt radykalnej retoryki stosowanej przez opozycję.

"PZPR" na biurach parlamentarzystów PiS w Kujawsko-Pomorskiem

Przypomnijmy, że do podobnych incydentów doszło ponad tydzień temu w Kujawsko-Pomorskiem.

W Wąbrzeźnie na oknie biura senatora Andrzeja Mioduszewskiego i posła Krzysztofa Czabańskiego z PiS 48-letnia kobieta z województwa mazowieckiego napisała "PZPR", a na chodniku przed lokalem "Czas na sąd ostateczny".

Podobne napisy pojawiły się na biurze obu parlamentarzystów w Golubiu-Dobrzyniu. Nie ma informacji, by ustalono sprawców tego incydentu.

(e)