Jak podaje IMGW Polska znajduje się na skraju wyżu znad Skandynawii, w mroźnym powietrzu arktycznym. W środę w całym kraju utrzymywać się będą silne mrozy.

W środę w południowo-wschodniej połowie kraju zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami i okresami słabe opady śniegu. Na pozostałym obszarze Polski zachmurzenie małe i umiarkowane.

W związku z silnymi mrozami na terenie całego kraju nadal obowiązuje ostrzeżenie IMGW pierwszego stopnia.

Temperatura maksymalna od - 10 st. na wschodzi i południu, -9 na północy i w centrum, do -5 na zachodzie kraju. W rejonach podgórskich od -13 do -10 st. Wiatr umiarkowany, we wschodniej połowie kraju początkowo dość silny i porywisty, na północnym wschodzie w porywach do 60 km/h.     

Przeszywający mróz dziś jest też w Gołdapi. Na termometrze minus 18 stopni. Jestem tu wychowana, więc przywykłam - usłyszał o poranku od mieszkanki Gołdapi w woj. warmińsko-mazurskim reporter RMF FM. Mnie to nie wzrusza - dodała jej koleżanka. 

Według synoptyków, w nocy będzie zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna od -18 do -13 st., od -20 do -18 st. na wschodzie, a na Podhalu i w dolinach karpackich od -24 do -19 st. Celsjusza. 

Wiatr słaby, północno-wschodni i wschodni.