Zwolennicy Platformy Obywatelskiej będą dzisiaj głosować nad budżetem. O tego głosowania zależy być, albo nie być Sejmu obecnej kadencji.

Andrzejowi Olechowskiemu, jednemu z trzech liderów Platformy, nie zależy na wcześniejszych wyborach parlamentarnych. Jak powiedział ugrupowanie nie jest w stanie w ciągu 3-4 miesięcy zbudować silnego, wiarygodnego i solidnego wizerunku. W ciągu 8 miesięcy jest to możliwe. Według dzisiejszych sondaży nowa inicjatywa cieszy się 17 procentowym poparciem. Olechowski określił liczbę zwolenników jako świetną podstawę: "Nie sądzę, żeby dziesięć dni po ujawnieniu nazwy, już nawet połowa ludzi wiedziała o Platformie Obywatelskiej. Trudno jest trafić do milionów. Już 17 procent odpowiada: tak chcielibyśmy na to głosować. To wielka szansa. Docelowo chcielibyśmy 51 albo więcej. Nie wiem jak szeroka jest ta grupa. Wiem, że liczyła 3 miliony w wyborach prezydenckich. Więc co najmniej ten elektorat."

Andrzej Olechowski przedstawiał wczoraj w Krakowie nowych członków Platformy Obywatelskiej. Wśród 50 zaprezentowanych osób są między innymi Krakowa Krzysztof Adamczyk i Tomasz Szczypiński, wiceminister zdrowia Andrzej Ryś i były wiceminister finansów, Jerzy Miller.

00:15