Pierwszy etap inwestycji kosztował około 10 mln złotych.
Mieszkańcy tej dzielnicy w ogromnej części korzystali z pieców węglowych. Teraz nie muszą dbać o opał. Mają więcej miejsca w swoich mieszkaniach, a co najważniejsze - powietrze jest czystsze - tłumaczy Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.
Jeszcze w tym roku do sieci ciepłowniczej ma być podłączonych sześć budynków, a w następnym - 13 kolejnych. Dzięki temu uda się zlikwidować około 340 starych, węglowych pieców. To powinno z kolei pozwolić na poprawę jakości powietrza.