3 osoby zaatakował nożem mężczyzna w centrum Dąbrowy Górniczej. Do ataku doszło dziś rano w pobliżu miejskiego targowiska. Sprawca jest już w rękach policji. Poszkodowani trafili do szpitali. Są już po zabiegach i operacjach. Ich życiu nic nie zagraża.

Najpierw bandyta zaatakował siedzącego w samochodzie kierowcę. Ten, widząc wyciągnięty nóż, oddał napastnikowi telefon. Wszystko to widziało trzech przechodzących w pobliżu mężczyzn. Cała trójka chciała zatrzymać nożownika, ale ten ruszył do ataku.

Wszyscy zostali dotkliwie poranieni. Najciężej ranny 28-latek trafił m.in. z poważnymi obrażeniami jamy brzusznej do szpitala wojewódzkiego św. Barbary w Sosnowcu. Pozostałych przechodniów - 66-letniego ojca i 34-letniego syna - przewieziono do dąbrowskiego szpitala miejskiego. Na badania lekarskie trafił też sam nożownik, ponieważ zasłabł, kiedy tylko zatrzymała go policja.

Nie wiadomo na razie, jakie zarzuty usłyszy 30-letni nożownik. Na pewno odpowie m.in. za napad rabunkowy z użyciem broni. Prokurator zdecyduje, jak zakwalifikować jego pozostałe czyny - jeśli będzie to np. pobicie ze skutkiem w postaci ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, będzie mu groziło do 8 lat więzienia. Wszyscy trafili do szpitali.