Oboje rodzice trafili do izby wytrzeźwień. Gdy wytrzeźwieją, zostaną przesłuchani, prawdopodobnie usłyszą też zarzuty niewłaściwej opieki i fizycznego znęcania się nad dzieckiem.
W ostatnich dniach śląscy policjanci zanotowali co najmniej kilka przypadków zatrzymania pijanych rodziców. W sobotę 33-letnia mieszkanka Dąbrowy Górniczej zostawiła na noc w mieszkaniu bez opieki swojego 6-letniego syna.
Policjantom powiedziała, że chciała wyjść na chwilę - wróciła pijana nad ranem. W Będzinie 11-miesięczny chłopczyk wypadł z wózka prowadzonego przez pijaną matkę. Z obrażeniami głowy trafił do szpitala.