Każdy, kto kupi na przykład nową pralkę, może być pewny, że zostanie ona bezpłatnie odebrana przez producenta i zutylizowana.
W marcu przyszłego roku wszystkie sprzęty, nawet te kupione kilka lat temu, będą trafiały na specjalne złomowiska, przygotowywane przez niemieckie gminy.
Rocznie na śmietnikach u naszych zachodnich sąsiadów ląduje kilkaset milionów ton zużytego sprzętu.