RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Znakowanie sprzętu RTV i AGD w Niemczech

Publikacja: Czwartek, 24 listopada (11:15) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Pralki, lodówki, telewizory, odkurzacze, zmywarki… Od dziś każde nowe urządzenie gospodarstwa domowego otrzyma specjalny certyfikat, który będzie zobowiązywał producentów sprzętu do jego późniejszego złomowania.

Każdy, kto kupi na przykład nową pralkę, może być pewny, że zostanie ona bezpłatnie odebrana przez producenta i zutylizowana.

W marcu przyszłego roku wszystkie sprzęty, nawet te kupione kilka lat temu, będą trafiały na specjalne złomowiska, przygotowywane przez niemieckie gminy.

Rocznie na śmietnikach u naszych zachodnich sąsiadów ląduje kilkaset milionów ton zużytego sprzętu.

Źródło: brak

Nie przegap

Dalsza część artykułu pod materiałem video: