13 grudnia 1981 roku, po wprowadzeniu stanu wojennego, został aresztowany. Władze PRL obłożyły go zakazem wykonywania zawodu po tym jak nie przeszedł "pozytywnej weryfikacji". Od września 1982 roku przebywał na emigracji: w Niemczech i w Wielkiej Brytanii. Pisał dla wielu pism emigracyjnych, m.in. "Kultury" paryskiej, "Kontaktu", "Dziennika Polskiego" i "Dziennika Żołnierza", "Orła Białego", "Poglądu".
W 1989 roku rozpoczął współpracę z "Rzeczpospolitą". Do Polski wrócił w listopadzie 1998. W 2002 roku został laureatem Nagrody Kisiela. Pisał felietony do tygodnika "Wprost", "Faktu", "Rzeczpospolitej" oraz "Gazety Polskiej".
Był członkiem Stowarzyszenia Pisarzy Polskich i Stowarzyszenia Wolnego Słowa. W 2008 roku został Honorowym Członkiem Stowarzyszenia KoLiber.