RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Zima atakuje Amerykę

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Setki tysięcy osób bez prądu, zamiecie i przejmujący chłód – tak jest w środkowych stanach USA. Front atmosferyczny przesuwa się teraz na wschód, w stronę Waszyngtonu. Miasto obawia się paraliżu.

W centralnych stanach bez prądu pozostało ponad 350 tysięcy ludzi. Porywisty wiatr powala słupy wysokiego napięcia, wiele zasypanych śniegiem dróg jest nieprzejezdnych. Jazdę utrudniają też zwalone drzewa; jest ślisko. Władze apelują o pozostanie w domach. Zamkniętych jest wiele urzędów i szkół.

Meteorolodzy ostrzegają, że to dopiero początek nawałnic.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: