RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Z Gwinei do Polski z kokainą w żołądku

Publikacja: Wtorek, 22 lipca (10:35) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Centralne Biuro Śledcze zatrzymało dwóch mężczyzn, którzy w żołądkach przemycali kokainę. To Polak i obywatel Gwinei. Polak połknął 80 półtoracentymetrowych kapsułek z narkotykiem, cudzoziemiec - 140. Zostali zatrzymani na Okęciu.

Wcześniej policjanci i funkcjonariusze Izby Celnej dostali informacje, że do takiego przemytu może dojść. Ponieważ w ich bagażu nie było narkotyków, policjanci zdecydowali o przewiezieniu mężczyzn do szpitala. Prześwietlono ich promieniami rentgenowskimi. Wtedy okazało się, że połknęli kapsułki z narkotykiem.

Według ustaleń policjantów narkotyki przemycane były z Gwinei przez Paryż i Brukselę. Krajem docelowym była Polska. Policja określa sprawę jako rozwojową.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom
Tagi: narkotyki

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: