RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Wypadek na budowie w Kędzierzynie Koźlu

Publikacja: Czwartek, 15 września (10:00) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

W Kędzierzynie Koźlu z dachu 4-piętrowego bloku spadł robotnik. W stanie ciężkim trafił do szpitala. Młody mężczyzna wraz trzyosobową brygadą pracował przy smołowaniu dachu. Robotnicy nie mieli lin bezpieczeństwa ani kasków.

Miejsce, gdzie upadł 19-latek, nie było ogrodzone od przejścia dla przechodniów. Wokół dachu remontowanego budynku nie było siatki ochronnej.

Na miejscu wypadku jest już Inspekcja Pracy, która wraz policją bada okoliczności zdarzenia. Jak ustalił nasz reporter, ranny robotnik podjął pracę na wysokościach zaledwie kilka dni temu.

Źródło: brak

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: