Z uszkodzonego zaworu cysterny wydobywało się ok. 3 litrów benzenu na minutę. Jest to substancja wybuchowa i toksyczna, nie było jednak potrzeby ewakuacji ludzi.
W cysternie znajduje się ok. 50 ton benzenu. Wagon został odholowany na bocznicę, tam strażacy próbowali zakręcić zawór, ale okazało się, że benzen wyciekał w innym miejscu. Przed południem udało się uszczelnić to miejsce.
Uszkodzona cysterna zostanie odwieziona do zakładów Radlin, które wyprodukowały benzen, a tam zostanie on przepompowany do nowego zbiornika.