RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Wyciek benzenu na granicy w Chałupkach

Publikacja: Środa, 21 grudnia (09:12) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Do wycieku niebezpiecznego benzenu doszło na kolejowym przejściu granicznym w Chałupkach – dowiedział się reporter RMF. Na szczęście, przed południem wyciek opanowano.

Z uszkodzonego zaworu cysterny wydobywało się ok. 3 litrów benzenu na minutę. Jest to substancja wybuchowa i toksyczna, nie było jednak potrzeby ewakuacji ludzi.

W cysternie znajduje się ok. 50 ton benzenu. Wagon został odholowany na bocznicę, tam strażacy próbowali zakręcić zawór, ale okazało się, że benzen wyciekał w innym miejscu. Przed południem udało się uszczelnić to miejsce.

Uszkodzona cysterna zostanie odwieziona do zakładów Radlin, które wyprodukowały benzen, a tam zostanie on przepompowany do nowego zbiornika.

Źródło: brak

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: