Na nowe oświetlenie czekali nie tylko turyści, ale także mieszkańcy miasta. Najwięcej światła zyskały Katedra i Zamek Królewski, a także baszty gotyckie – Lubranki, Sandomierska i Złodziejska. Iluminacja najlepiej widoczna jest z Bulwarów Wiślanych, Plant, a także od strony ulic Grodzkiej i św. Gertrudy.
Prace nad oświetleniem trwały dwa miesiące. Koszt całej inwestycji to prawie dwa miliony złotych.