RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Wrocławski ogród botaniczny walczy ze złodziejami

Publikacja: Poniedziałek, 18 maja (15:12) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Kradzione szczepki roślin na pewno się przyjmą - tą niepotwierdzoną naukowo zasadę, wzięli sobie do serca niektórzy odwiedzający ogród botaniczny we Wrocławiu. Giną stamtąd rośliny, które trudno dostać lub trzeba je specjalnie zamawiać.

Dlatego obraz z alejek i kilku szklarni nagrywany jest przez kilkanaście kamer. Odwiedzających dyskretnie obserwują ochroniarze, a pracownicy ogrodu postawili na dialog. Tłumaczą i słuchają tłumaczeń:

Pracownicy wrocławskiego ogrodu – jak dodaje Jolanta Kochanowska – zabezpieczyli się także przed najgorszym: nasiona bardzo rzadkich roślin, a tym samym najbardziej popularnych wśród ogrodowych złodziei, trzymane są w pilnie strzeżonych sejfach.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom
Tagi: Wrocław

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: