RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Włochy: Nie płać mandatów monetami

Publikacja: Niedziela, 20 listopada (21:56) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

153 euro w 15 tys. jednocentowych monetach – w taki sposób pewien Włoch postanowił zapłacić mandat za przekroczenie prędkości. Mężczyzna, który przyniósł bilon na komisariat, powiedział, że zrobił to w proteście przeciwko "okradaniu" biednych ludzi z pieniędzy.

Włoch został ukarany mandatem za przekroczenie prędkości o 13 kilometrów na godzinę.

Policjanci nie przyjęli jednak „drobnych” tłumacząc, że istnieje w Unii Europejskiej rozporządzenie, zgodnie z którym opłatę można wnieść w formie maksymalnie 50 monet. Kierowca przekazał więc skrzynię z monetami na cele charytatywne.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: