RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Wlk. Brytania: Auta tylko z polisą

Publikacja: Wtorek, 8 listopada (15:05) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Polowanie na nieubezpieczonych kierowców w Wielkiej Brytanii. Zgodnie z nowymi uprawnieniami policjanci będą mogli zająć samochody, których kierowcy nie wykupili polisy.

Funkcjonariusze będą wyposażeni w kamery podłączone do bazy danych wszystkich samochodów na Wyspach. Wystarczy, że wprowadzą do niej tylko numer rejestracyjny, a od razu dowiedzą się, czy kierowca jest ubezpieczonych.

Według departamentu transportu w Wielkiej Brytanii około dwóch milionów osób jeździ bez odpowiedniej polisy.

Źródło: brak

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: