RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Więzienie grozi właścicielce ksero

Publikacja: Środa, 2 maja (06:22) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Trzy lata więzienia za kserokopie - tyle grozi Barbarze G. - właścicielce punktu kserograficznego w Krakowie, która kopiowała podręczniki akademickie.

To było jej stałe źródło utrzymania, ponieważ w punkcie kserograficznym dostępna była dla klientów lista pozycji skserowanych bądź do kserowania, które mogli nabyć - mówi prokurator Piotr Kosmaty.

Prokurator przypomina, że można kserować pojedyncze egzemplarze podręczników, ale tylko na konkretne zamówienie klienta. Przy większej liczbie kopii trzeba wnosić specjalne opłaty. I prokuratura zapowiada kolejne kontrole punktów kserograficznych.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: