Tak jak on nas nie opuszczał, przychodził do nas, tak i my o nim pamiętamy – mówili wczoraj korespondentce RMF wierni odwiedzający grób papieża. Posłuchaj.
Ale o Janie Pawle II pamiętali także rodacy w kraju. Tysiące zniczy płonęło przed grobem rodziców i brata Jana Pawła II, pochowanych w Krakowie, w wojskowej części Cmentarza Rakowickiego. Ludzie zapalali także świece i składali kwiaty przed stojącym tuż obok wejścia na nekropolię pomnika klęczącego, zatopionego w modlitwie Jana Pawła II. Krakowianie byli także pod „papieskim oknem” na ul. Franciszkańskiej.