RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Na grobie Jana Pawła II ciągle tłumy

Publikacja: Poniedziałek, 31 października (07:57) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Codziennie tysiące turystów pielgrzymują do grobu Jana Pawła II w Grotach Watykańskich. Niektórzy nawet kilka razy dziennie. Wszystko dlatego, że przy grobie nie można zatrzymać się na dłużej.

Nie ma wiec czasu na refleksję, nie można też zapalić lampki. Można jednak zostawić list do papieża. Takich listów z podziękowaniami, z prośbami o modlitwę i osobistymi wspomnieniami jest przy grobie całe mnóstwo.

Czasami na nagrobnej płycie księża znajdują grube koperty; w nich dokumentacja dotycząca cudu, który miał się dokonać za wstawiennictwem Jana Pawła II. Te listy od razu przekazują postulatorowi procesu beatyfikacyjnego. Resztę zachowują na pamiątkę w Bazylice.

Źródło: RMF24-Internet RMF

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: