Kanonizowani są: arcybiskup Józef Bilczewski oraz ksiądz Zygmunt Gorazdowski. Nabożeństwu przewodniczy papież Benedykt XVI. Sylwetki nowych świętych przedstawił prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych kardynał Jose Saraiva Martins.
Wśród wiernych zgromadzonych na watykańskim placu są pielgrzymi z Włoch, Polski i Chile, czyli krajów pochodzenia kanonizowanych.