RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Wielkie „bum” u wybrzeży Szwecji

Publikacja: Piątek, 9 grudnia (19:17) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Na otwartym morzu pod wodą zdetonowana została mina z czasów I wojny światowej, którą znaleźli rybacy z Goeteborga.

Rybacy zaalarmowali władze, gdy w sieciach znaleźli duży metalowy obiekt. Specjaliści marynarki wojennej, choć ocenili, że mina prawdopodobnie jest już niegroźna, zarządzili jej detonację.

U wybrzeży Szwecji wciąż jest około 100 tysięcy min z okresu obu wojen światowych. Większość z nich nie stanowi już zagrożenia, jednak cześć może eksplodować po wyciągnięciu z wody.

Źródło: RMF24/PAP

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: