RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

W"Halembie" łamano prawo

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

W rejonie kopalni "Halemba", gdzie ponad dwa miesiące temu po wybuchach metanu i pyłu węglowego zginęło 23 górników, prowadzono roboty górnicze mimo przekroczenia dopuszczalnych stężeń metanu - ustaliła komisja WUG, badająca przyczyny katastrofy.

Dzisiaj komisja Wyższego Urzędu Górniczego opublikowała sprawozdanie z trzeciego posiedzenia komisji, które odbyło się przed tygodniem.

Następne posiedzenie komisji odbędzie się 15 lutego.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: