RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Węgry wyślą do Afganistanu dodatkowych 200 żołnierzy

Publikacja: Czwartek, 17 czerwca (15:13) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Do początku przyszłego roku Węgrzy wyślą do Afganistanu około 200 dodatkowych żołnierzy. Natomiast jeszcze w październiku przejmą kontrolę nad lotniskiem w Kabulu. Poinformowało o tym dzisiaj ministerstwo obrony w Budapeszcie.

Węgrzy wyślą do Afganistanu także 10-osobową ekipę instruktorską, która przeszkoli tamtejszych pilotów w obsłudze helikopterów bojowych Mi-24/35.

W efekcie liczebność węgierskiego kontyngentu w Afganistanie wzrośnie do 500 żołnierzy i cywilów.

Źródło: RMF24-PAP FB
Dalsza część artykułu pod materiałem video: