RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Warmia: 3 policjantów rannych w starciu z pseudokibicami

Publikacja: Sobota, 10 września (21:32) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

3 policjantów zostało rannych podczas zamieszek pseudokibiców w Nowym Mieście Lubawskim na Warmii – dowiedział się reporter RMF, Daniel Wołodźko. Sytuacja na szczęście została już opanowana.

Do zdarzenia doszło w trakcie meczu drugoligowego Zagłebia Sosnowiec z lokalną drużyną Finisz Parkiet. Kilkudziesięcioosobowa grupa pseudokibiców zaatakowała policjantów i obrzuciła ich odłamkami betonowych płyt. By uspokoić kibiców do miasta zostały sprowadzone policyjne posiłki z Olsztyna.

Prokuratura postawiła już zarzuty czterem pseudokibicom, którzy napadli na policjantów. Funkcjonariusze zatrzymali 30 najbardziej krewkich mężczyzn. Trwają ich przesłuchania.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Dalsza część artykułu pod materiałem video: