RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Walka o wielkie pieniądze w Orlenie

Publikacja: Wtorek, 27 lutego (11:15) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

PKN Orlen złoży w sądzie arbitrażowym wniosek o całkowite odrzucenie pozwów, jakie złożyli dwaj byli prezesi spółki. Jacek Walczykowski i Zbigniew Wróbel walczą przed sądem o wielomilionowe odszkodowania za zerwane kontrakty o pracę.

Zbigniew Wróbel żąda 5,4 mln zł, a Jacek Walczykowski – 6 mln zł. Do tego dochodzą odsetki za zwłokę, bo obaj panowie rządzili koncernem kilka lat temu.

Spór trwa. Wiadomo, że do sądu arbitrażowego przy Krajowej Izbie Gospodarczej trafiły pozwy w tej sprawie. Orlen zamierza się bronić, bo – jego zdaniem – kontrakty byłych prezesów budzą wątpliwości merytoryczne oraz prawne. Odszkodowania te ze względu na wysokość tych roszczeń są rażąco niezgodne z zasadami współżycia społecznego - mówi rzecznik spółki Dawid Piekarz.

Jak się ta sprawa zakończy? Nadal nie wiadomo, bo postępowanie w sądzie arbitrażowym jest poufne.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: