RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Wągrowiec: Woda będzie, ale w piątek

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Najwcześniej w piątek mieszkańcy wielkopolskiego Wągrowca będą mogli używać wody z miejskiego wodociągu. Reporter RMF FM dowiedział się, że w ostatnich próbkach było wprawdzie dużo mniej zanieczyszczeń, ale nadal stwierdzono obecność bakterii coli. To oznacza, że wodę nadal trzeba gotować przed piciem lub kąpaniem w niej małych dzieci.

Wodociągi są intensywnie dezynfekowane. Wyniki badań próbek pobranych w poniedziałek będą znane w środę. Uznanie wodociągu za czysty będzie możliwe po uzyskaniu pozytywnego wyniku w dwóch kolejnych badaniach.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: