Najstarszą pacjentkę, którą prowadziłem, i która zdecydowała się na in vitro, była kobieta w wieku 51 lat. Zaszła w ciążę i rodziła pięknego człowieka. (…) W wieku 70 lat bym jednak odradzał. Matka może nie zdążyć wychować tego dziecka - mówi w rozmowie z reporterem RMF FM Marcinem Buczkiem doktor Stanisław Horak z kliniki ginekologicznej w Bytomiu:
Według indyjskich mediów najstarszą kobietą, która dotąd urodziła dziecko w
następstwie in vitro, była 67-letnia Hiszpanka w 2006 roku.