RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

W Tatry bez "karty taternika”

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Ustawa o kulturze fizycznej zniosła obowiązek posiadania karty taternika dla osób wspinających się poza wyznaczonymi szlakami. Pod Tatrami rozgorzał spór - dobrze to, czy źle.

Mimo że karta przestanie obowiązywać nie będzie zupełnej swobody w poruszaniu się górach. Tatrzańscy ratownicy zapowiadają, że teraz właśnie zwiększy się kontrola terenów wspinaczkowych. Posłuchaj relacji obu stron:

Z dyrektorem Tatrzańskiego Parku Narodowego Pawłem Skawińskim, naczelnikiem tatrzańskich ratowników Janem Krzysztofem oraz doświadczonym wspinaczem Marcinem Kacperkiem rozmawiał reporter RMF Maciej Pałahicki.

Na tatrzańskich szlakach leży śnieg, miejscami ścieżki mogą być oblodzone. W niższych partiach gór utrzymuje się a mgła.

Źródło: RMF24-Internet RMF

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: