RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

W słowackich Tatrach zmarli dwaj turyści

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

W słowackiej części Tatr zmarli dwaj turyści – Polak i Słowak. Przyczyną ich śmierci była najprawdopodobniej niewydolność krążeniowa.

Jak podały słowackie media, ciało 41-letniego Polaka znaleziono w piątek w słowackiej miejscowości Stary Smokowiec. Zwłoki znajdowały się na stoku narciarskim powyżej hotelu „Bellevue”.

Panująca obecnie w Tatrach upalna i duszna pogoda okazała się zgubna również dla 60-letniego Słowaka, który zmarł w piątek wieczorem na ścieżce turystycznej, około stu metrów poniżej schroniska pod Rysami. Podejmowane przez godzinę próby reanimowania go nie dały żadnego rezultatu.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: