RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

W "słonecznych" samochodach Holendrzy najlepsi

Publikacja: Środa, 28 września (14:04) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Po raz trzeci holenderska ekipa wygrała trzydniowy wyścig samochodów napędzanych energią słoneczną rozgrywany w Australii.

To było coś niesamowitego. Początkowo pogoda była kiepska, prognozy też. A jednak jechaliśmy nawet z prędkością 170 kilometrów na godzinę. Było świetnie - mówili członkowie załogi.

Holendrzy pobili też swoisty rekord pokonując w ciągu dnia swym słonecznym pojazdem aż 858 kilometrów.

Źródło: RMF24-Internet RMF

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: