USA: Na miejscu wież WTC nie powstanie Centrum Wolności
Publikacja: Piątek, 30 września (17:04)
Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)
Międzynarodowe Centrum Wolności, które miało powstać w miejscu bliźniaczych wież WTC, nie zostanie wybudowane. Z realizacji projektu zrezygnowano po licznych protestach rodzin ofiar zamachów z 11 września 2001 r.
Rodziny ofiar bowiem twierdziły, że takie centrum jest nieodpowiednie w "strefie zero".
Podjęta decyzja oznacza, że na początku przyszłego roku będzie można rozpocząć budowę kompleksu: pomnika-muzeum ofiar zamachów na WTC. Budowa ma się zakończyć w ciągu trzech lat.