RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

USA: Modły o tańsze paliwo

Autor: Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Drogie paliwo daje się we znaki na całym świecie. Na stacji benzynowej w Saint Louis będą odprawiane modlitwy o spadek cen benzyny i ropy. Modlitewne spotkania będą odbywały się w poniedziałki po południu i wieczorem – informuje amerykański ruch „Modlitwa przy pompie”.

Uczestnicy modłów zamierzają po zakupie benzyny modlić się i śpiewać pieśń „My to przemożemy” („We Shall Overcome”) z dodatkiem słów: „Będziemy mieli niższe ceny benzyny”. Pomysł z modłami o niższe ceny benzyny zapoczątkował działacz z Waszyngtonu Rocky Twyman. Uznał, że skoro politycy nie są w stanie obniżyć cen paliwa, pora o interwencję prosić Pana Boga.

Ugrupowanie religijne uważa, że modlitwa działa, ponieważ ceny paliw już zaczęły spadać.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom
Tagi: USA paliwa

Nie przegap

Dalsza część artykułu pod materiałem video: