RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

USA: Demokraci wygrali wybory w 2 stanach

Publikacja: Środa, 9 listopada (08:45) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

New Jersey i Wirginia – w tych stanach kandydaci Partii Demokratycznej wygrali wybory uzupełniające na gubernatorów. W Wirginii Demokrata Tim Kaine wygrał mimo osobistego poparcia, jakiego udzielił jego rywalowi prezydent George W. Bush.

W Nowym Jorku stanowisko zachowa dotychczasowy burmistrz, Republikanin Michael Bloomberg.

Głosowanie przed Kalifornią - mieszkańcy stanu zdecydują dzisiaj, czy odwołać gubernatora Arnolda Schwarzeneggera.

Wybory uważane są przez analityków za ważny test nastrojów społecznych przed przyszłorocznymi wyborami do Kongresu.

Źródło: RMF24-Internet RMF

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: