USA: Demokraci wygrali wybory w 2 stanach
Publikacja: Środa, 9 listopada (08:45)
Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)
New Jersey i Wirginia – w tych stanach kandydaci Partii Demokratycznej wygrali wybory uzupełniające na gubernatorów. W Wirginii Demokrata Tim Kaine wygrał mimo osobistego poparcia, jakiego udzielił jego rywalowi prezydent George W. Bush.
W Nowym Jorku stanowisko zachowa dotychczasowy burmistrz, Republikanin Michael Bloomberg.
Głosowanie przed Kalifornią - mieszkańcy stanu zdecydują dzisiaj, czy odwołać gubernatora Arnolda Schwarzeneggera.
Wybory uważane są przez analityków za ważny test nastrojów społecznych przed przyszłorocznymi wyborami do Kongresu.