Według obecnie dostępnych informacji, pierwszy po przerwie lot na Księżyc miałby się odbyć w 2018 r. NASA przewiduje, że w misji weźmie udział czterech astronautów. Pozostaliby oni na Srebrnym Globie przez siedem dni.
Prace nad nowym lądownikiem trwają od kwietnia tego roku. Wstępnie mówi się, że będzie miał on rozmiary ok. 5 metrów. Być może przy konstrukcji rakiety nośnej zostanie wykorzystana technologia znana z promów kosmicznych.
Przypomnijmy, najdłuższy pobyt ludzi na Księżycu trwał do tej pory zaledwie 75 godzin.