RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Udaremniony przemyt zabytkowych ikon

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Próbę wywiezienia z Polski 6 zabytkowych ikon udaremnili śląscy celnicy na polsko-czeskim przejściu granicznym w Cieszynie-Boguszowicach. Zatrzymano 38-letniego mieszkańca Mazowsza. Za nielegalny wywóz dóbr kultury grozi mu od 3 miesięcy do 5 lat więzienia.

Ikony ukryte były w bagażniku samochodu, którym mężczyzna podróżował razem z córką. Po zdemontowaniu tylnego zderzaka okazało się, że podłoga bagażnika posiada podwójne dno. Ikony znaleziono w skrytce, zamaskowanej blachą.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: