RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Trzystu pasażerów pociągu utknęło pod Morągiem

Aktualizacja: Wtorek, 8 sierpnia (11:00)

300 pasażerów pociągu pospiesznego Szczecin-Olsztyn czeka pod Morągiem na przejazd. W Dobrocinie na pospieszny skład relacji Szczecin - Olsztyn spadło drzewo, które uszkodziło lokomotywę.

Uszkodzony został pantograf, za pomocą którego pobierany jest prąd z sieci trakcyjnej. Pociąg ruszy w drogę, kiedy na miejsce dotrze lokomotywa zastępcza. Żadnemu z pasażerów nic się nie stało. Trakcja jest wyłączona, dlatego pasażerowie marzną w wagonach. Na jednotorowej trasie Olsztyn-Elbląg, gdzie doszło do wypadku, pociągi są opóźnione.

Źródło: RMF FM
Dalsza część artykułu pod materiałem video: