RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Trwa światowy boom na telefony komórkowe

Publikacja: Piątek, 21 lipca (21:58) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Miliard – tę magiczną sumę przekroczy liczba sprzedanych w tym roku telefonów komórkowych. Takie są szacunki japońskich ekspertów. Ich zdaniem, za 2 lata liczba użytkowników komórek sięgnie 3 miliardów.

Japończycy swoje prognozy oparli na statystykach. W pierwszej połowie roku sprzedano około 450 milionów telefonów. Biorąc pod uwagę, że na drugą część roku przypada zazwyczaj 60 procent całej rocznej sprzedaży – w 2006 roku liczba urządzeń, które znajdą nowego właściciela, powinna przekroczyć miliard.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: