RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Tragedia w Tanzanii: spłonęło dwanaście uczennic

Publikacja: Niedziela, 23 sierpnia (15:03) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Co najmniej 12 uczennic spłonęło żywcem, a ponad 20 zostało ciężko poparzonych w pożarze, jaki miał miejsce w szkole w centralnej Tanzanii. Do tragedii doszło w szkolnym internacie, gdy po zgaszeniu światła jedna z dziewczynek uczyła się przy świecy.

Budynek internatu całkowicie spłonął. W szkole w Idodi - mieście w rejonie Iringa, odległym o 460 km na południowy zachód od Dar es Salaam, uczy się 461 dzieci.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom
Tagi: szkoła

Nie przegap

Dalsza część artykułu pod materiałem video: