RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Szteliga opuścił areszt

Publikacja: Piątek, 3 listopada (14:00) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Jerzy Szteliga – podejrzany o korupcję były opolski baron SLD, opuścił po południu areszt po wpłaceniu kaucji w wysokości 70 tys. zł. Pieniądze na konto prokuratury wpłaciła rodzina.

Wczoraj sąd zastosował wobec niego dodatkowe zabezpieczenia – zakaz opuszczania kraju oraz dozór policji.

Szteliga został aresztowany w październiku pod zarzutem przyjęcia korzyści majątkowej w wysokości 90 tys. zł. Według prokuratora miało to związek z ubezpieczeniem majątku Elektrowni Opole S.A. Łapówka wpłynęła na konto założonego przez barona stowarzyszenia „Dla Przyszłości”.

W związku z tą sprawą w areszcie jest między innymi była posłanka SLD Aleksandra Jakubowska.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: