RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Sześciu polskich skoczków w Engelbergu

Publikacja: Środa, 15 grudnia (19:43) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Sześciu Polaków - Adam Małysz, Kamil Stoch, Marcin Bachleda, Stefan Hula, Dawid Kubacki i Krzystof Miętus - uda się do szwajcarskiego Engelbergu na kolejne konkursy Pucharu Świata. Skład kadry trener Łukasz Kruczek ustalił po dzisiejszym treningu w Szczyrku. Ci sami zawodnicy mieli startować w ubiegły weekend w Harrachovie, jednak z powodu złej pogody zawody zostały odwołane.

W Engelbergu odbędą się trzy konkursy, zamiast planowanych dwóch (w sobotę i niedzielę). Dodatkowy, przeniesiony z Harrachova, zostanie rozegrany w piątek. Tego dnia przeprowadzone będą też kwalifikacje.

Polacy wyjadą do Szwajcarii samochodami w czwartek rano.

Źródło: RMF24/PAP
Dalsza część artykułu pod materiałem video: