RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Szczecin: Wypoczynkowa inwestycja ZUS-u

Publikacja: Piątek, 2 grudnia (09:38) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Zadaszyć boisko w ośrodku wypoczynkowym – to nowy pomysł szczecińskiego oddziału ZUS-u. Zakład twierdzi, że inwestycja jest konieczna, bo w deszczowe dni wypoczywający w ośrodku pracownicy i ich dzieci się nudzą.

Inwestycja - wsparty na stalowych słupach dach, pokryty przezroczystymi płytami PCV - ma pochłonąć ponad 240 tysięcy złotych. ZUS nie widzi w tym wydatku niczego dziwnego – czegóż nie robi się dla dzieci.

Choć sami pracownicy korzystają z boiska rzadziej, Zakład Ubezpieczeń Społecznych dba także o ich kondycję. Dostają oni dopłaty do karnetów na basen czy aerobik. Praca w ZUS-ie wymaga kondycji, także fizycznej – argumentuje ZUS.

Emerytom i rencistom otwiera się nóż w kieszeni. - Oni sobie z tych naszych pieniędzy robią, co chcą - oburzają się. Jednak ZUS odpiera zarzuty i twierdzi, że pieniądze na dach pochodzą ze środków socjalnych, a nie ze składek na emerytury i renty. Tylko skąd pochodzą środki socjalne…

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: