Budynek mieści się obok centrum handlowego. Wcześniej nosił on nazwę Kodak Theatre, jednak po ogłoszeniu bankructwa przez poprzedniego właściciela, zmieniono nazwę na Dolby Theatre. Teatr powstał specjalnie na potrzeby realizacji telewizyjnych na żywo - pozwala na to specjalnie zaprojektowana infrastruktura elektryczna. Ponadto, w budynku został zamontowany oryginalnie opracowany kokpit, który pozwala m.in. zarządzać kamerami, dźwiękiem i sceną jednocześnie.
Sama scena w Dolby jest jedną z największych w Stanach Zjednoczonych. Widownia z kolei może pomieścić ponad 3300 widzów.
A tak gala wyglądała w ubiegłym roku:
(abs)