RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Świętokrzyskie: Opada poziom Wisły

Publikacja: Poniedziałek, 6 września (08:08) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Opada poziom Wisły na wodowskazach w województwie świętokrzyskim. W Sandomierzu w ciągu doby woda spadła o 82 cm, a w Zawichoście o 79 cm. Alarm powodziowy nadal obowiązuje w dziewięciu nadwiślańskich gminach.

Rano w Sandomierzu Wisła miała 620 cm, a w Zawichoście - 679. Nadal przekroczony jest stan alarmowy. Niewielkie spadki zanotowano też na mniejszych rzekach, oprócz Łagowicy, w której poziom wody wzrósł o 32 cm. Do godz. 2 Nida przybierała, ale znów zaczęła opadać.

Alarm powodziowy obowiązuje w Sandomierzu i ośmiu innych nadwiślańskich gminach regionu. Od piątkowego popołudnia w Sandomierzu nieprzejezdny jest most na Wiśle.

Źródło: RMF24-PAP FB
Dalsza część artykułu pod materiałem video: