Sven Hannawald zamienił narty na samochód wyścigowy
Publikacja: Wtorek, 25 sierpnia (07:50)
Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)
Były niemiecki skoczek narciarski Sven Hannawald próbuje sił w wyścigach samochodowych. Podczas minionego weekendu wystartował w zawodach DTM na torze Nürburgring. <i>Moim marzeniem i celem jest start w całej serii wyścigów samochodów turystycznych</i> - stwierdził.
Hannawald już wcześniej kilkakrotnie siadał za kierownicą aut wyścigowych. Niedawno zaczął regularnie ćwiczyć pod okiem wicemistrza Niemiec w kategorii DTM Joerga von Ommena.
Sven Hannawald zakończył karierę na skoczniach w 2005 r. W ubiegłym roku został piłkarzem amatorskiego klubu TSV Burgau. Kilka razy wystąpił w meczach ligowych rezerw tego zespołu.