RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Sukces lekarzy z krakowskiego szpitala

Publikacja: Czwartek, 22 grudnia (21:04) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Najcięższy nowotwór wieku dziecięcego u rocznej dziewczynki – tego wyzwania podjęli się lekarze z krakowskiego Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Prokocimiu. Operacja, której nie chciały przeprowadzić inne polskie placówki, zakończyła się sukcesem.

Operacja odbyła się 4 dni temu i trwała 13 godzin. Teraz już wiadomo, że zakończyła się powodzeniem – lekarzom udało się uratować nerkę dziewczynki. Tego typu leczenie w krakowskim szpitalu jest możliwe m.in. dzięki współpracy z japońskimi chirurgami.

Źródło: RMF24/PAP

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: