RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Strzały w centrum Kairu, ponad 20 zabitych w Aleksandrii

Publikacja: Sobota, 29 stycznia (09:12) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Egipska policja zaczęła strzelać w pobliżu demonstrantów zgromadzonych na ulicach prowadzących do placu Tahrir w centrum Kairu - poinformowali świadkowie. Nie wiadomo, czy policja użyła ostrej amunicji. Telewizja Al-Dżazira podała, że jej reporter widział w Aleksandrii zwłoki ponad 20 osób zabitych podczas starć z policją.

Do gwałtownych starć manifestantów z policją doszło też w mieście Ismailia na północnym-wschodzie Egiptu.

W Kairze częściowo odblokowano telefonię komórkową. Wciąż jednak nie można korzystać z SMS-ów. Wczoraj mieszkańcy Egiptu zostali odcięci od internetu i sieci komórkowych. Operator telefonii komórkowej Vodafone poinformował, że władze poleciły sieciom komórkowych zawiesić usługi w wybranych regionach kraju.

Źródło: RMF24/PAP
Dalsza część artykułu pod materiałem video: