RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Strajk w holenderskiej rafinerii ropy

Publikacja: Wtorek, 1 listopada (13:19) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Pracownicy rafinerii Shell w Holandii protestują przeciwko planom podwyższenia wieku emerytalnego od stycznia przyszłego roku. To pierwsza taka akcja sprzeciwu w angielsko-holenderskim gigancie energetycznym od 1979 roku.

Strajkuje ponad sześćdziesiąt procent załogi. Protestujący zapowiadają, że w ciągu tygodnia praca w rafinerii całkowicie ustanie. Związkowcy nie mają zamiaru ponownie zasiadać do stołu rokowań.

Źródło: RMF24-Internet RMF

Nie przegap

Dalsza część artykułu pod materiałem video: