Górnicy z Donbasu - na wschodzie i Wołynia - na zachodzie kraju domagają się wypłat zaległych pensji, podwyżek płac i zwiększenia przez państwo subsydiów dla przemysłu wydobywczego. Niektórzy górnicy nie dostają pensji już od kilku miesięcy. Szacuje się, że dług Ukraińskiego rządu z tego tytułu to prawie sto czterdzieści milionów dolarów.
Wiadomości RMF FM 6:45